Medzinárodný futbalový turnaj v Stalowa Wola

10. mája 2018 sa konal Medzinárodný futbalový turnaj v Stalowa Wola, ktorú zorganizovala Fakulta Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli spolu s Centrumom fyzioterapie a športu. Turnaj sa odohrával v zariadeniach MOSiR na ul. Hutnicza 15 v meste Stalowa Wola, a zúčastnili sa ho tímy priateľských univerzít z Belehradu, Košíc, Prešova, Žiliny a Krakova. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých sa stretnutia konali systémom „každý s každým“ a najlepšie z nich si zahrali o 1.-2. miesto, resp. 3.-4. miesto a 5.-6. miesto. Turnaj oficiálne otvoril dekan domácej fakulty, dr hab. Ing. Aleksander Mazurkow prof.PRz. Súťaž sa tešila veľkému záujmu a športová úroveň podujatia bola veľmi vysoká vďaka účasti mnohých hráčov, ktorí majú skúsenosti z futbalovej ligy. Víťazom celého turnaja sa stala Fakulta výrobných technológii TUKE so sídlom v Prešove, ktorá vo finále porazila Fakultu materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE. Po súťaži išli študenti oslavovať do Rzeszówa na akciu Juwenalia. 11.5.2018 druhý deň nášho pobytu v meste Stalowa Wola sme navštívili spoločnosť Mista Sp., ktorá vyrába stroje cestnej a stavebnej techniky a spoločnosť Liugong Dressta Machinery Sp. z o., ktorá sa zaoberá výrobou ťažkých stavebných zariadení. Pripravená prezentácia predstavila aj použitie technických a technologických konštrukčných riešení v stavebných vozidlách.